Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Tragjedi nga shembja e shkolle në Belgjikë

Tre punëtorë ndërtimi u vranë dhe dy janë ende të zhdukur, një ditë pasi një ndërtesë e shkollës në Antwerp, Belgjikë, u shemb pjesërisht.

“Për fat të keq, ne duhet të raportojmë se një viktimë e tretë sapo është gjetur nën rrënoja. Ekipet e shpëtimit janë ende në kërkim të palodhur për dy persona të tjerë të zhdukur,” postuan zjarrfikësit e Antwerp në Twitter.

Dy punëtorët e vrarë ishin shtetas portugezë dhe rumunë. Kombësia e viktimës së tretë është e panjohur, tha policia e medias lokale. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts