Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Intervista

Dossier

VIRTUOZI/ Viti ’82: Ikja nga diktatura dhe shkëlqimi në Paris i Tedi Papavramit

Tedi Papavrami ishte 11 vjeç kur  talenti i tij i jashtëzakonshëm si violinist ra në sy në ambientet elitare të muz...

E PANJOHUR/ Ajo që ju dhimbsej dhe osmanëve: si lebërit ç’pyllëzuan Labërinë për Venedikun

Studiuesi Auron Tare ka ofruar foton e rrallë të Lungomares së Vlorës këtu e dekada më parë, që nga shekulli i kalu...

Kulturë & Media

Bota & Rajoni

Sport

Vdekja “nokaut”-on Ahmet Golemin

Ahmet Golemi, një ish-kampion boksi, më pas komentator i ringut botëror për publikun shqiptar, ndërroi jetë në...

Shkencë & Jetë