Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Roli i arkeologut: Harrison Ford plagoset gjatë xhirimeve të “Indiana Jones”

Aktori i famshëm Harrison Ford plagosi shpatullën ndërsa po bënte prova për një skenë luftimi për filmin më të fundit të Indiana Jones.

Ylli i Hollivudit u kthye në rolin e arkeologut në veprim në moshën 78 vjeç. Filmi i pestë dhe i fundit në seri është duke u xhiruar në Mbretërinë e Bashkuar javët e fundit dhe do të shfaqet në 2022.

Disney Film Studio nuk ka zbuluar ashpërsinë e dëmtimit të Ford, por tha se orari i xhirimeve do të dihet javën e ardhshme.

Ky nuk është aksidenti i parë i aktorit në setin filmik. Ndërsa filmonte Star Wars shtatë vjet më parë, ai u shtyp nga dyert hidraulike të Millennium Falcon, një avion i operuar nga karakteri i tij Han Solo.

Ai më pas theu këmbën dhe u dërgua me avion në spital, shkruan BBC.

Ford gjithashtu ka qenë i përfshirë në një numër incidentesh si pilot. Në vitin 2015, ai theu krahun dhe pësoi lëndime të lehta në kokë ndërsa po zbriste në Kaliforni. Filmi i parë i Indiana Jones, The Lost Ark Snatchers, u bë në 1981, me regji të Steven Spielberg.

Suksesi i tij i madh shpejt u pasua nga dy vazhdime të tjera, po aq të njohura, “Indiana Jones and the Haunted Temple” në 1984 dhe “Indiana Jones dhe Kryqëzata e Fundit” në 1989.

Filmi i katërt “Indiana Jones dhe Mbretëria e Kafkës”, i cili ishte një sukses financiar, por u prit ftohtë nga kritikët dhe disa fansa, u shfaq në 2008 njëzet vjet më vonë, përsëri me Harrison Ford në rolin kryesor. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts