Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Dy avionë të përplasur në ajër në SHBA: ç’fat!

Dy aeroplanë të vegjël u përplasën në ajër pranë qytetit amerikan të Denver, ku njëri u përgjysmua duke e detyruar pilotin të hapte parashutën për t’u ulur në mënyrë të sigurt.

Të dy aeroplanët po përgatiteshin të uleshin në një aeroport të vogël rajonal në periferi të Denverit kur u përplasën dhe askush nuk u lëndua në aksident, njoftoi Komiteti Kombëtar i Sigurisë së Transportit të Metrosë së Jugut.

“Secili prej këtyre pilotëve duhet të blejë një biletë lotarie menjëherë. Unë nuk mbaj mend diçka të tillë,” tha zëvendësi i sherifit të qarkut Arapahoe John Bartmann.

Piloti ishte personi i vetëm në dymotorshin Fairchild Metroliner që u ul në Aeroportin Centennial, pavarësisht se pësoi dëme të mëdha në pjesën e tij të bishtit.

Në aeroplanin tjetër ishin një pilot dhe një pasagjer të cilët u parashutuan në mënyrë të sigurt në një zonë të populluar pranë Parkut Shtetëror të Cherry Creek. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts