Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Diplomacia shqiptare në Izrael, një frikë dhe një cilësim për raketat e Hamasit

Ambasada shqiptare në Izrael pretendon se është rrezikuar nga raketat e Hamasit mesditën e sotme. Kjo bëhet e ditur nëpërmjet një postimi në Twitter të ambasadës, ku thuhet:

“Sulm me raketa në Ramat Gan, pranë Ambasadës Shqiptare gjithashtu, mes sulmit të madh mbi Izraelin qendror.

Shumë të shqetësuar nga sulmet pa kriter nga Hamasi ndaj Izraelit.

Civilët në të gjitha anët duhet të mbrohen dhe kjo situatë duhet të qetësohet”, thuhet në reagim.

Interesant është konsiderimi “pa kriter” në referimin e sulmeve në fjalë, pasi cili konsiderohet “kriter” në këtë rast.

Kujtojmë se ambasador i Shqipësië në Izrael është Bardhyl Canaj. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts