Intervista

Dossier

Rrëfimi i Beqir Doçit, që shërbeu për 46 vite në polici: si i shpëtova jetën shkelësit të kufirit në 1984

Ka punuar 46 vite me përkushtim në radhët e Policisë së Shtetit, i ka rezistuar kohës së diktaturës, ndërsa ia ka d...

Udhëtim në kohë: kur në Barcelonën e ´92-shit nderohej Sarajeva e përgjakur nga serbët (video)

“Bosnje, Sarajevë, kujtoje sot Barcelonën. Ngrihu në këmbë dhe ndero viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën dje n...

Kulturë & Media

KRITIKË: Letërsia, kjo pasqyrë e Kim Mehmetit

Nga Armand Bora Në njërën nga intervistat e tij, shkrimtari brazilian Paulo Coelho shpjegon se “...të gjithë p...

Bota & Rajoni

Sport

“Çmendet” Mancester City, 300 milion për Messin

"Do të blejmë një superlojtar para se të mbyllet merkato". Sapo presidenti i Mancester City, Al Mubarak, tha k...

Shkencë & Jetë

Harrojini gotat, ky është trendi më i ri i lokaleve (foto)

Një trend i ri është përhapur tashmë nëpër lokale të ndryshme të botës. Përmes hashtagut #ËeËantGlasses (ne du...