Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Urat e varura prej xhami në Kinë: ç’i ndodhi këtij turisti

Ura me fund qelqi është e vendosur në një vendpushim në malin Piyan në qytetin kinez të Longjing.

Një pamje e tmerrshme tregon një burrë që ngjitet në një gardh pasi erërat me shpejtësi deri në 90 km / h shpërthyen disa prej paneleve të xhamit të premten, raporton gazeta e mëngjesit.

Fotoja e turistit fatkeq fillimisht u shpërnda në platformën sociale kineze Weibo ku fitoi më shumë se katër milion shikime.

Sipas një raporti të Straits Times, burri u kap dëshpërimisht në urë për një kohë, pastaj u zvarrit në siguri me ndihmën e zjarrfikësve, policisë dhe punëtorëve të turizmit.

Burri u transferua më vonë në një spital ku mori ndihmë psikologjike.

Fotografia është shpërndarë shumë herë në Twitter, ku shumë njerëz kanë komentuar se kjo është një ngjarje e makthit.

Pas kësaj ngjarje, vendpushimi u mbyll për pak kohë.

Ura të tilla me fund qelqi po bëhen gjithnjë e më të zakonshme në vendpushimet kineze dhe janë shumë të popullarizuara në mesin e turistëve.

Qyteti i Zhangjiajie, në veriperëndim të provincës kineze të Hunan, ka një urë të famshme prej xhami që varet 300 m mbi tokë.

Ura, 430 metra e gjatë dhe 6 metra e gjerë, u ndërtua midis dy shkëmbinjve të pjerrët. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts