Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Saga e ekzekutimeve në Elbasan: kush u shua këtë mbrëmje në sy të të gruas

Në Elbasan u shënua vrasja e radhës mbrëmjen e kësaj të marte.

Everest Çaka, 41 vjeç, u ekzekutua brenda në makinë, pranë të cilit qe dhe bashkëshortja, por e cila shpëtoi vetëm me një plagosje në dorë.

Njoftimi policer thotë se “rreth orës 20:10, në lagjen “Skënderbe”, Elbasan, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri në mjet shtetasi E.Ç, rreth 41 vjeç si dhe është plagosur në dorë bashkëshortja e tij shtetasja S.Ç., jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën.

Janë ngritur pika konrolli në hyrje – daljet në qytetin e Elbasanit dhe vijon kontrolli i zonës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e kapjen e autoritëve”.

Por a ka lidhje viktima me një sagë vrasjesh në Elbasan, ku shumë emra ndërlidhen me njëri-tjetrin.

Siç raporton Shqiptarja.com, Everest Çaka  është djali i tezes së Ardit (Arjan) Spahiut. Ky i fundit është ekzekutuar me 8 plumba në Bruksel  në nëntor 2020. Spahiu është vëllai i kunatit të  Erion Alibej, i arrestuar nga prokuroria e Elbasanit si person i dyshuar për urdhërimin e organizimit të dy vrasjeve.

Erion Alibej, organizatori i dy vrasjeve që tronditën qytetin e Elbasanit, më 20 dhe 29 korrik, ka porositur vrasjen e Emiljano Ramazanit dhe shokut të tij, Regis Runaj në Elbasan. Uniformat blu e arrestuan  më 18 shtator po në Elbasan. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts