Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

TË PAMËSHIRSHMIT/ Një bandë greko-shqiptaro pas llahtarës në Glyka Nera?

Një bandë e përbërë nga shqiptarë dhe njerëz të kombësisë greke me “seli” në periferitë perëndimore dhe një fushë veprimi në verilindje të Atikës, është fshehur pas vrasjes së Caroline, 20 vjeçe, nënë e një foshnjeje 11-muajshe, në agimin e 11 majit  në Glyka Nera.

Të profilizuar për vrasje, dilet në përfundimin se grupi është i përbërë nga shumë anëtarë plaçkitës me përbërje të ndryshme. Ata janë persona që përdorin dhunë ekstreme, rrahje dhe lidhje me litarë për viktimat e tyre.

Për të shpëtuar, ata përdorin një rrugë specifike nëpër rrugë dhe rrugica të vogla, duke shmangur bulevardet në mënyrë që të mos bien në ndonjë postobllok policie ose të “kapen” nga kamerat e trafikut.

Në orët e ardhshme, thuhet në informacion, rezultatet e para priten nga Laboratorët e Mjekësisë Ligjore, diçka që do të lehtësojë punën e policisë dhe do të ndihmojë shumë në heqjen e listës së 100 personave që janë përfshirë në hetim. Gjithçka tregon se banda zgjodhi rastësisht shtëpinë e Babis Anagnostopoulos dhe Caroline dhe pas ditësh mbikëqyrjeje, ata regjistruan jetën e përditshme të pronarëve dhe zakonet e tyre përpara se të kalonin në fazën përfundimtare dhe më të tmerrshme të planit të tyre.

Në fakt, nga momenti që ata vranë nënën 20-vjeçare, analistët vlerësojnë se nuk do ta kishin lënë të gjallë burrin e saj 32-vjeçar, pasi e kishin lidhur, siç përshkruan karakteristikisht policia e veprimit të menjëhershëm, i kishin lidhur sytë dhe gojën me izolues, dhe i kishte rënë të  fikët për shkak të hipoksemisë, plaçkitësit besuan se ai gjithashtu kishte vdekur dhe kështu ata u larguan duke e lënë pa ndjenja dhe të lidhur.

Policia thotë se autorët mund të kenë përdorur drogë dhe në këtë mënyrë nuk kanë mundur të kontrollojnë reagimet e tyre.

Kryetari i Shoqatës së zyrtarëve policorë të Atikës Juglindore, George Kalliakmanis foli për krimin e urryer: “Eshtë  e mundur që nëna të ketë parë karakteristikat e autorëve të krimit, dhe kjo është arsyeja pse ata e vranë atë”. Ai më pas shtoi: “E konsideroj të pamundur që asnjë ADN e autorëve nuk është gjetur, ata ishin aty për 30 minuta, nuk është e mundur të ishin sterilizuar”.

.Vajza e vogël e cila u lind më 3 qershor, 2020, kishte vulosur lumturinë e çiftit. Varrimi i 20-vjeçares Caroline do të bëhet sot në qytetin e saj të lindjes, Alonissos. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts