Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shembet ndërtesa, bie mbi autobus: ç’tragjedi në Korenë e Jugut! (pamje)

Një ndërtesë u shemb në Korenë e Jugut: Nëntë njerëz u vranë dhe tetë u plagosën

Një ndërtesë pesë-katëshe që ishte në proces prishjeje papritmas ra mbi një autobus me 17 persona. Tetë persona u plagosën rëndë dhe nëntë u vranë.

Ndodhi kjo në qytetin e Koresë së Jugut Gwangju, 270 kilometra në jugperëndim të kryeqytetit Seul.

Pamjet e tmerrshme tregojnë një autobus me 17 pasagjerë të groposur në rrënoja dhe të mbështjellë me një re të trashë pluhuri.

Shërbimet e urgjencës u dërguan menjëherë në vendin e aksidentit. Tetë persona u shpëtuan nga autobusi, të gjithë u plagosën rëndë dhe më pas u zbuluan nëntë trupa, tha Agjencia Kombëtare e Zjarrit në një deklaratë.

Zyrtarët e zjarrfikësve thanë se shërbimet e urgjencës ishin ende në kërkim të njerëzve të tjerë që mund të ishin bllokuar nën rrënoja. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts