Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pasojat njerëzore të një aksidenti të tmerrshëm në SHBA

Nëntë fëmijë dhe një i rritur u vranë në një aksident të tmerrshëm automobilistik që ndodhi në Qarkun Butler, Alabama.

Policia thotë se përplasja ka të ngjarë të jetë shkaktuar nga shiu i sjellë nga stuhia tropikale Claudette që zhurmon Amerikën.

Një furgon dhe automjete të tjera të pasagjerëve ishin të përfshirë në aksidentin e trafikut, dhe fëmijët që vdiqën ishin midis moshës 4 dhe 17 vjeç. Mediat e huaja raportojnë se vendi i përplasjes duket si një fushë beteje, me rrënoja makinash në dhe rreth rrugës dhe tym të dendur nga makinat që digjen.

Aksidenti ndodhi kur furgoni, plot vajza, po kthehej nga pushimet në plazh, shkruan CNN.

Sherifi i Qarkut Butler postoi në Facebook se besohet se është aksidenti më i keq që ka ndodhur ndonjëherë në këtë rreth. Përplasja zinxhir ndodhi në anën veriore të autostradës I-65, dhe disa automjete morën flakë pas aksidentit.

 “Tetë prej të vdekurve ishin vajza që udhëtonin në një automjet në pronësi të një shtëpie të të rinjve dhe autobusi i tyre i vogël ishte i dyti ose i treti në një turmë prej dhjetëra makinash”, tha Wayne Garlock i Zyrës së Koronerit të Qarkut Butler. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts