Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Fati i zi i një amerikaneje në Rusi

Amerikania Catherine Serou u zhduk pasi hipi në një makinë të paidentifikuar në Nizhny Novgorod.

Policia ruse ka arritur të arrestojë një burrë të dyshuar për rrëmbimin e kësaj studenteje.

E dhëna e saj e fundit ishte një mesazh dërguar nënës së saj në të cilën ajo tha: “Në makinë me një të huaj. Shpresoj të mos më rrëmbehen”, raporton BBC.

Sipas hetuesve rusë, i arrestuari kishte një rekord të gjatë të krimeve veçanërisht të rënda.

Catherine Serou është një ish-anëtare e marinsave amerikanë, e cila u transferua në Rusi pasi përfundoi misionin e saj në Afganistan për të ndjekur një master në juridik në Universitetin Shtetëror Lobachevsky në Nizhny Novgorod.

Amerikania po planifikonte të kthehej në Shtetet e Bashkuara, donte të punonte si avokate e imigracionit në atdheun e saj dhe nëna e saj tha se Catherine shiti apartamentin e saj në Kaliforni për të financuar studimin e dëshiruar në Rusi.

“Ajo gëzonte Nizhny Novgorod, ajo e donte jetën e saj në Rusi, ajo kishte miq të mrekullueshëm në universitet. Ne nuk e pamë njëri-tjetrin për dy vjet, por ne biseduam në telefon çdo ditë,” tha Beccy Serou, nëna e saj. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts