Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Lajm i mirë për të burgosurit dhe të afërmit e tyre: ç’vjen pas 14 qershorit

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar sot disa lehtësime masash për të burgosurit. Ajo që është më e rëndësishmja dhe që të gjithë e prisnin është lejimi i takimeve mes të burgosurve dhe familjarëve.

Etilda Gjonaj është shprehur para drejtorëve të burgut, se të dënuarit tashmë do takohen me familjarët, masë e cila do jetë në fuqi për disa kohë, deri në një vlerësim tjetër të situatës.

Duke filluar nga 14 qershori, të burgosurit do kenë një takim në muaj dhe familjari duhet të paraqesë certifikatën e vaksinimit, testin PCR ose serologjik si dhe duhet të respektohen masat antiCovid.

Përkatësisht do të lehtësohen masat në: takimet me familjarët, rifillimin e lejeve të veçanta, rifillimi i aktiviteteve kulturore dhe sociale. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts