Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kështu kënduan duet në Sanremo një serb e një boshnjak: këta vagabondë!

Zlatan Ibrahimoviç dhe Sinisha Mihajloviç, njëri boshnjak e tjetri serb, kënduan bashkë në një nga festivalet më të vjetra të muzikës në botë – Sanremo. Të dy, me pak më shumë ndihmë, kënduan hitin e famshëm “Io vagabondo”.

Zgjedhja nuk është e rastësishme: Sinisha ai u prek nga lufta midis Serbisë dhe Kroacisë. Nga ana tjetër, Zlatan lindi në Malmö, nga një nënë katolike kroate dhe një baba boshnjak dhe si musliman që emigroi në Suedi.

Zlatan u përball me fyerje për shkak të origjinës së tij në fëmijërinë e tij, por këmbëngulja çoi në suksesin e tij në karrierë.

Ibrahimoviç nuk është futbollisti i parë në San Remo, pasi Roberto Baggio, Francesco Totti, Antonio Cassano dhe të tjerët janë ftuar në këtë festival para tij.

Sanremo është një nga festivalet më të vjetra dhe më të rëndësishme të muzikës në botë, dhe këtë vit zhvillohet nga 2 deri më 6 mars. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts