Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ana trishtuese e Venecias: pse mund të hyjë në “listën e kuqe” të UNESCO-s

Reputacioni i Venecias, i cili po bëhet një ankorim i madh për kroçerat turistike, është dëmtuar dhe kjo mund të jetë e ardhmja e një qyteti të regjistruar në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s nëse kjo agjenci e kupton kërcënimin dhe e vendos atë në listën e trashëgimisë së rrezikuar.

Zyrtarët e qytetit hezitojnë të heqin dorë nga kroçerat dhe prandaj UNESCO mund ta vendosë Venecian në listën e kuqe në mes të korrikut kur pritet një raport i ri që mund të dënojë Italinë për moszvogëlimin e hyrjes së shëmtisë turistike të anijeve dhe turizmit masiv, raporton DPA.

Qeveria në Romë iu përgjigj një paralajmërimi të UNESCO-s duke ndërmarrë hapa të shpejtë për të ndrequr situatën.

“Ne do ta marrim seriozisht këtë çështje,” tha ministri italian i Kulturës Dario Franceschini, duke shtuar se “nuk ka më kohë për të hezituar”.

Sidoqoftë, një betejë ka vazhduar për vite me rradhë për të ruajtur qytetin, i cili në vitin 2019 para pandemisë tërhoqi 5.5 milion turistë të etur për të vizituar Sheshin e Shën Markut, njëherësh për të udhëtuar me gondola nëpër kanalet veneciane.

Një xhevahir mbi ujë

Venecia dhe laguna e saj janë regjistruar në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s që nga viti 1987 dhe ky status është i rëndësishëm sepse mund të gjenerojë të ardhura për ekonominë lokale.

Nëse UNESCO e kupton kërcënimin ndaj saj, Italia do të duhet të miratojë një plan të ri veprimi dhe ta paraqesë atë deri në shkurt 2022, raporton agjencia italiane e lajmeve ANSA.

UNESCO do ta votojë atë ndërmjet 16 dhe 31 korrik. Disa vjet më parë, kjo organizatë botërore shqyrtoi mundësinë e heqjes së plotë të Venecias nga Lista e Trashëgimisë Botërore.

Në fillim të qershorit, pas një viti e gjysmë pushimi për shkak të pandemisë, kroçera e parë ia behu, ndjekur nga protesta të forta nga qytetarët.

Roma zyrtare vendosi në fillim të prillit të mblidhte ide që do të detyronin lundruesit e mëdhenj të qëndronin larg lagunës.

Shumë e panë këtë si një ndalim të anijeve të mëdha (me më shumë se 40,000 GRTG) për të parandaluar hyrjen e tyre në Sheshin e Shën Markut, por nuk ndodhi.

Duke kërkuar zgjidhje

Zgjidhjet janë ende duke u kërkuar, dhe sipas mediave, edhe ajo e një ankorimi tranzitiv në portin industrial të Marghera-s, dhe në planin afatgjatë në një port të ri e të shtrenjtë në det të hapur.

“Porti industrial Marghera është pjesë e lagunës. Edhe nëse kroçerat  ankorohen aty, laguna do të shkatërrohet,” tha Peta Reski, një autor gjerman që jeton në Venecia.

Ai tregon se qyteti ka pak përdorim për ta sepse turistët e lundrimit nuk e kalojnë natën në qytet, ata rrallë hanë atje dhe kalojnë pak kohë në të.

Në çdo rast, ekspertët e UNESCO shkruajnë në analizën e tyre se bumi turistik i kombinuar me rënien e popullsisë lokale “ka çuar kryesisht në humbjen e origjinalitetit historik” të Venecias.

Ata gjithashtu shprehin shqetësimin për ndryshimin e klimës. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts