Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ndërron jetë diva e kinemasë italiane, Laura Antonelli

Ndërroi jetë në Ladispoli në moshën 74 vjeçare aktorja italiane Laura Antonelli. E njohur si divë e kinemasë në vitet ’70- ’80, ajo arriti një popullaritet të madhe me filmin “Malizia”, ndërsa më tej përfundoi në krizë depresive dhe probleme me drogën.

Laura Antonelli 3Trupi i saj u gjet i pajetë nga kujdestarja, ndërsa në banesë mbërriti policia për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.

E lindur në 28 nëntor 1941 në Pola, qytet i Istria, ajo bënte pjesë në bukuroshet italiane që vinin nga kjo zonë, bashkë me Alida Valli Sylva Koscina dhe Femi Benussi.

Ishte viti 1973 kur fytyra dhe trupi i Laura Antonelli hynë në historinë e kinemasë. Me “Malizia” të Salvatore Samperi, Laura Antonelli solli një fitim prej 6 miliardë liretash për producentët, duke bërë që filmi të hyjë në “cult movie”, më të bukurit në histori. Në këtë film Laura Antonelli u zhvesh e gjitha pas 70 minutash film, por pavarësisht kësaj kjo skenë është censuruar gjithmonë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts