Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Humor anglez”: Tifozët e QPR-së festojnë largimin nga liga!

Tifozët e Queens Park Rangers janë future në fushë në mënyrë bizarre për të festuar fitoren ndaj Newcastle (2:1) – pavarësisht se tashmë skuadra e tyre është larguar nga liga.

Skuadra e drejtuar nga Chris Ramsey u rikthye  sërish në Championship (Kategoria e Parë) pas humbjes nga Manchester City javën e shkuar, ndërkohë që këtë vikend as fitorja ndaj Newcastle nuk i shërbeu aspak në luftën për të qëndruar edhe më tej në Premierligë.

Megjithatë, golat e realizuar nga Matty Phillips dhe Leroy Fer  i dhanë tre pikët e rralla londinezëve këtë edicion dhe pas përfundimit të ndeshjes turma e tifozëve u fut në fushë dhe filluan këngën: “Ne jemi duke shkuar poshtë, ne jemi duke shkuar poshtë”.

Ndoshta ata vetëm kanë kërkuar arsye për të festuar një tre pikësh të rrallë? Disa përdorues Twitter nuk ishin mjaft të qartë festimin e këtyre tifozëve prandaj ironizuan mjaftë shumë me ta. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com