Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Videoja me 3 milion shikime: gjëja më islandeze ndonjëherë!

Kur një vullkan lëshon llavën, reagimi më logjik është ai i t’ja mbathurit nëse je aty afër. Por kjo nuk ndodh nëse jeni islandezë. Kjo pasi në këtë vend nuk ke ku të shkosh, duke pasur parasysh se i gjithë ishulli është në dinamikë tektonike dhe krenohet më shumë se 130 vullkane.

Islandezët janë mësuar aq shumë me shpërthimet, sa luajnë dhe volejboll në këmbët e vullkanit aktiv Fagradalsfjall.

Videoja u bë një hit në Twitter me pothuajse tre milion shikime dhe midis komenteve spikat ai që tregon se kjo është “gjëja më islandeze ndonjëherë”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts