Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

UEFA ka marrë një vendim: Tifozët në tribuna në finalen e Ligës Evropiane

Garat më të forta evropiane po hyjnë në vijën e finishit. Liga e Kampionëve dhe Europa League kanë arritur në gjysmëfinale, dhe javët e fundit është folur shumë nëse prania e tifozerisë do të lejohet në finalet e mëdha.

Tani, po vjen konfirmimi se publiku do të jetë në Gdansk në finalet e Ligës Evropiane. Deri në 9,500 spektatorë do të jenë në gjendje të shikojnë ndeshjen finale të Ligës Evropiane në këtë qytet polak.

Informacioni u botua nga UEFA të hënën pasi mori leje nga autoritetet lokale nga Polonia.

Sipas UEFA-s, autoritetet polake kanë miratuar që kapaciteti i stadiumit në Gdansk të mbushet në 25 përqind të 40,000 vendeve për ndeshjen që do të luhet të mërkurën, 26 maj.

Siç u njoftua, tifozët që nuk jetojnë në Poloni do të jenë në gjendje të vijnë në ndeshje, dhe secili prej klubeve finaliste do të ketë 2,000 bileta në dispozicion. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts