Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Spektakli i paradës së mumjeve në Egjipt (pamje)

Egjiptianët marrin pjesë në një procesion historik të sundimtarëve antikë të vendit të tyre përmes kryeqytetit, Kajros.

Ishte një spektakël i pasur me vlerë miliona dollarë, gjatë së cilës 22 mumiet – 18 mbretër dhe mbretëresha – u transportuan nga Muzeu neoklasik i Egjiptit në një vend të ri pushimi, 5 kilometra larg, raporton BBC. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts