Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shikoni trailerin për një dokumentar mbi jetën e gjeniut gastro Anthony Bourdain

Gati tre vjet pas vdekjes, shefi i famshëm i kuzhinës Anthony Bourdain ka ende një ndikim të madh në skenën gastronomike botërore.

Prova e kësaj është popullariteti i madh i librit të botuar së fundmi, i cili, së bashku me regjistrimet e vetë Bourdain, u përfundua nga menaxheri i tij Laurie Woolever, dhe tani traileri e parë për një dokumentar në lidhje me gjeniun gastro është lëshuar.

Dokumentari nga Morgan Neville i vlerësuar me çmime titullohet “Roadrunner: Një film rreth Anthony Bourdain” dhe do të fillojë të shfaqet në kinematë e SHBA në mes të muajit tjetër.

Duke gjykuar nga traileri, filmi do të shfaqë klipe të papublikuara kurrë më parë nga xhirimet e shfaqjeve të tij, dhe ka gjithashtu deklarata nga miq të shumtë dhe personalitete televizive si David Chang dhe Eric Ripert.

Përfshihen gjithashtu pjesë nga intervistat që Bourdain u ka dhënë mediave dhe kolegëve të ndryshëm gjatë viteve.

Dokumentari u njoftua në vitin 2019, dhe regjisori Morgan Neville tha se ai vendosi për këtë lëvizje pikërisht sepse beson se Anthony Bourdain na mësoi të gjithëve se si ta kuptojmë më mirë njëri-tjetrin dhe shtoi se ai beson se askush si ai nuk ka arritur një tjetër personalitet televiziv. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts