Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pamje të një drame në Miami: s’dihet fati i 51 personave

Një dramë e vërtetë u zhvillua në Miami gjatë natës. Sipas mediave të huaja, për një arsye të panjohur, një pjesë e një ndërtese 11-katëshe u shemb.

Sipas fotove të para të postuara në mediat sociale, një pjesë e ndërtesës mund të shihet e shkatërruar plotësisht.

Zjarrfikësit, policia dhe ekipi i ambulancës u përfshinë në operacionin e shpëtimit.

Sally Heyman, një zyrtare e Qarkut Miami-Dade, tha se aktualisht nuk dihet se ku ndodheshin 51 personat që besohet të kenë jetuar në pjesën e rrokaqiellit që u shemb sot.

Ajo i tha CNN se “këta njerëz ose nuk raportuan personalisht ose askush nuk raportoi të raportonte të zhdukur”.

Shërbimet e urgjencës kanë publikuar një numër telefoni në të cilin banorët e rrokaqiellit të shembur mund të telefonojnë dhe të thonë se janë të sigurt ose për anëtarët e familjes që duan të raportojnë se nuk mund t’i arrijnë ata.

Heyman tha se ende nuk dihet nëse ata njerëz ishin në rrokaqiell kur ajo u shemb, duke shtuar se disa prej tyre mund të kenë qenë me pushime.

“Ne jemi akoma duke pritur. Ka ende shpresë, por gjithnjë e më pak,” shtoi ajo.

Ajo pretendoi se ekipet e shpëtimit kaluan nëpër pjesën e ndërtesës që nuk u shemb, por edhe përmes pjesës që ishte pjesërisht e rrezikuar.

Ajo shtoi se rreth 40 persona janë evakuuar deri më tani.

Por përpjekjet e shpëtimit janë ndaluar deri më tani nga një stuhi që rri pezull mbi vendin e rrëzimit.

Një video e shembjes së ndërtesës u postua në mediat sociale. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts