Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Nëse keni mall për borë, shkoni në Australi dhe “ngrini” në Sidnei

Shtetet australiane të Uellsit të Ri Jugor dhe Victoria regjistruan ftohjet më të këqija në dekada.

Bora ra në pjesë të atyre shteteve dhe Sidnei regjistroi ditën e saj më të ftohtë që nga viti 1984 – 8.8 gradë.

Temperaturat ranë në 6 dhe 9 gradë, gjë që nuk është regjistruar në disa qytete në 18 vitet e fundit.

Gjysmë metri dëborë ka rënë në vendpushimet e skive në 24 orët e fundit.

“Ne shpesh nuk shohim borë që bie në të gjithë Uellsin e Ri Jugor deri në kufirin me Queensland,” tha meteorologu Gabriel Woodhouse.

Temperaturat e ulëta janë për shkak të ajrit të ftohtë që vjen nga Antarktida. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts