Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kërkoi të ekzekutohej te Mali me Gropa, ç’tha Meta para trupave të NATO-s

Kryeministri Rama ishte sërish afër Metës në një rrethanë zyrtare detyruese, pasi që të dy u ndodhën në nisjen e stërvitjes së NATO-s në Durrës – “Defender Europe 21”. Por jo vetëm s’këmbyen asgjë me njëri-tjetrin, në kulmin e një ndarjeje mes tyre, ku shefi i qeverisë kërkon dhe shkarkimin e tij si president, por Rama e hoqi dhe nga transmetimi në ERTV ku ai, pra Meta, po mbante fjalën e tij ceremoniale.

Por ç’tha kreu i shtetit, i cili ditë më parë do i përmendte SHBA dhe Rusinë apo Koresë së Veriut, ndërkohë që aludoi se amerikanët duan ta vrasin e ai u lut që këtë ta bënin te Mali me Gropa?

“I është besuar kjo përgjegjësi madhore vendit tonë, besim që vendi ynë dhe forcat tona të armatosura do ta justifikojnë të plotë. NATO-ja është aleanca më e madhe e lirë në botë.

Si President dhe Komandant i Forcave të Armatosura jam i bindur se do të respektohen të gjithë rregullat që lidhen me sigurinë e trupave dhe mbarëvajtjen e kësaj stërvitje. 

Miqësia e fortë e dy kombeve tona është shumë më e hershme sesa ekzistenca e shtetit shqiptar”, tha Meta, duke tenatuar një rehabilitim në raportet e acaruara me SHBA-në. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts