Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Hit në rrjetet sociale: breshka shijon shëtitje të gjata

Breshka Bon-chan kohët e fundit u bë një yll në internet pasi u filmua nga një përdorues i TikTok. Në video, e cila është parë mbi shtatë milion herë, kjo breshkë me pronarin e saj shëtit në rrugët e Tsukishima në Tokio.

Hisao Mitani, 68 vjeç, pronari i breshkës, thotë se shëtitjet e tyre shpesh janë shumë të ngadalta pasi kalimtarët i ndalojnë të përkëdhelin breshkën. Pasi u filmuan nga një përdorues i TikTok, ata u bënë të njohur.

“Ne së pari kemi dalë për një shëtitje kur Bon-chan ishte 10 vjeç. Ne kemi pasur tre rrugë të ndryshme deri më tani. Ne kemi përdorur të parën për disa vjet, dhe tani ne ecim në rrugët e qytetit tonë. Nëse kemi më shumë kohë, ne ecim lart e poshtë rrugës dy herë afër shtëpisë sonë, është rreth një kilometër,” tha Mitani.

Kur ishte i vogël Bon-chan mund të qëndronte në dorën e Mitanit. Tani është 25 vjeç dhe 70 kg. Eshtë shumë më e madhe se një breshkë e këtij lloji dhe ka shumë të ngjarë që të rritet akoma. Mitani tha se ka frikë se Bon-chan një ditë do të duhet të marrë një pronar të ri sepse këto breshka mund të jetojnë deri në 100 vjet. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts