Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Greqi, arrestohet “Maradona” shqiptar, iu kapën 23 kg heroinë

Tre shqiptarë dhe dy grekë janë arrestuar në Greqi, pasi iu sekuestruan 23 kg heroinë dhe 16.5 kg përzierës.

Sipas medieve greke, njëri nga drejtuesit e grupit kriminal është një 27-vjeçar shqiptar me pseudonimin “Maradona”, ndërsa drejtuesi është një 47-vjeçar bashkëkombas i tij.

Gjatë kontrollit në një zonë në Athinë, atyre u është sekuestruar edhe laboratori i drogës, ndërsa lëndën narkotike e fshihnin në tokë.

Vendi ku është gjetur laboratori dhe droga është pranë një zonë ku është vendosur komuniteti rom, ndërsa edhe shqiptarët e arrestuar janë pjesë e tij, raporton Report Tv.

Heroina me vlerë 350 mijë euro vinte nga Turqia, ndërsa destinacion ishte tregu i brendshëm grek dhe vendet e tjera të Ballkanit./tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts