Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Cili do jetë seriali i parë në Netflix nga Harry dhe Meghan

Princi Harry dhe Meghan Markle, njoftuan projektin e tyre të parë Netflix pasi nënshkruan një kontratë prodhimi vitin e kaluar.

Seriali dokumentar “Zemra e Invictus” nga kompania e prodhimit Harry dhe Meghan Archewell Productions do të ndjekë një grup konkurrentësh të shquar nga e gjithë bota, të gjithë anëtarët e shërbimit që pësuan lëndime ose sëmundje që ndryshuan jetën në rrugën drejt Lojërave Invictus Hagë 2020 , e cila duhet të zhvillohet në vitin 2022.

Seriali do të vijë gjithashtu nga regjisori Orlando von Einsiedel dhe producentja Joanne Natasegara, të cilët fituan një Oskar për filmin e tyre të shkurtër të vitit 2016 – “Helmetat e Bardha”, raporton CNN.

“Unë nuk mund të isha më i ngazëllyer për udhëtimin e ardhshëm ose më krenar për komunitetin Invictus për shkak të frymëzimit të vazhdueshëm për shërimin global, potencialin njerëzor dhe shërbimin e vazhdueshëm”, tha Princi Harry në një deklaratë.

Ai do të shërbejë si producent ekzekutiv në serial dhe do të shfaqet para kamerave.

Fondacioni Invictus Games do të jetë gjithashtu prodhuesi ekzekutiv dhe projekti do të “sigurojë fonde të konsiderueshme për organizatën”, sipas Netflix.

“Ky çift, së bashku me ekipin e Archeëell Productions, po ndërtojnë një kornizë ambicioze që pasqyron vlerat dhe shkaqet që ata duan”, tha të hënën Ted Sarandos, bashkë-kryetar i Netflix.

Çifti nënshkroi një kontratë shumëvjeçare prodhimi me kompaninë streaming në shtator. Përfshin seri skenarësh, dokumentarë, dokumentarë, filma artistikë dhe një program për fëmijë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts