Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Zhbllokohet Rinasi, rinisin fluturimet: nga erdhën shpëtimtarët?

Rinasi rinis fluturimet por jo për pasagjerë. Ka qenë ministrja Belinda Balluku ajo që bëri se nga sot zhbllokohen fluturimet esenciale, ndërsa nga nesër edhe ato komerciale.

“Nga nesër vijon udhëtimi normal. Kjo situatë e rëndë dhe e jashtëzakonshme na ka bërë të kuptojmë se ka qenë një palë e organizuar për të pasur një

bllokim deri në zgjedhje, por janë marrë të dhënat për të bërë një verifikim edhe me të thellë të situatës. Rëndësi ka që trafiku ka filluar punën dhe po zgjidhim hap pas hapi për të vënë në funksion njësitë e të kthehet çdo gjë në vijë.

Nga ky moment do ulen ato avionë që janë esenciale, humanitare, shtetërore, ushtarake, shëndetësore, por ato komerciale, do të fillojnë nga nesër në mëngjes”, tha Balluku, por pa dhënë detaje se nga erdhën shpëtimtarët. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts