Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

VIDEO/ Një punë për Guinness, edhe për të luftuar urinë

Shpërndarësit DoorDash thyen rekordin e Guiness, sepse përdorën 6.853 kanaçe ushqimesh, me peshë më shumë se tre milion ton, për të krijuar një mozaik elefanti.

Mozaiku i elefantit është duke u shfaqur në një qendër tregtare në Santa Monica, California, sipas mediave amerikane. Në të njëjtën kohë, është mozaiku më i madh i bërë nga ushqimi i konservuar.

Të gjitha mbetjet e përdorura në prodhimin e mozaikut, si dhe një sasi prej 1,000 kanaçe, iu dhuruan rezervave të mallrave në Los Anxhelos.Rekordi i Guinness u zgjodh si pjesë e projektit të DASH që synon luftimin e urisë. Projekti arriti të mbledhë më shumë se 300 ton ushqime në vitin e parë të ekzistencës. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com