Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

VIDEO-MESAZHI/ Rama: Shqipëria e plagosur keq, më e fortë pas këtij rrëzimi!

Kryeministri Rama përcolli një mesazh publik para nisjes së tij për në samitin e NATO-s në Londër, duke shprehur keqardhje për këtë, por duke thënë se do e shfrytëzojë këtë rrugë pikërisht për të përfituar ndihmë europiane.

“Detyra ma kërkon të largohem drejt NATO-s. S’do mund të jem mes jush sot dhe nesër.  Por nesër pasdite do të fluturoj me një ndalesë në Romë.

Do të jem i ftuar në një emision televiziv, dhe do të kërkoj solidaritet nga shpija jonë e dytë Italia. Me të mbaruar do të kthehem natën për mbledhje e zakonshme të orës 7 dhe seancën e parlamentit ku do të kalojmë buxhetin për nevojat bazike të krizës së tërmetit.

Samitin e NATO-s do ta shfrytëzoj me sa të mundem për të folur për tërmetin. Këto 24 orë në terren gjithçka sipas planit. Skuadra atje po përballon, dhe unë pa ta nuk do të bëja as çerekun,” tha kryeministri.

Ai shprehu bindjen se pas kësaj fatkeqësie, Shqipëria do ngrihet më e fortë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com