Toni Kroos, më i miri i zgjedhur nga revista Kicker

Mesfushori i Realit të Madridit, Toni Kroos është përzgjedhur si lojtari gjerman i vitit për revistën Kicker. Kroos fitoi Champions-in me Reali, ndonëse dështoi më pas më Gjermaninë në Botëror.

Kroos fitoi 185 vota të gazetarëve sportivë. Vendi i dytë me 39 vota shkoi sulmuesin e Freiburgut, Nils Petersen, dhe i treti për brazilianin Naldo të Schalke-s.

Si trajner i vitit, u zgjodh Jupp Heynckes i Bayernit, i cili udhëhoqi ekipin në titullin e kampionit gjerman. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts