Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Tjetër libër i sikletshëm për Trump, mbesa Mary: Mashtrimi, mënyra e jetës e Xha Donaldit

Mbesa “renegate” e presidentit amerikan shkruan në librin e saj se Donald Trump është “toksik”, “i çuditshëm” dhe “mashtrimi është mënyra e tij e jetës”, dhe ai e rrënoi babanë e tij kur filloi të vuante nga sëmundja e Alzheimerit, sipas një kujtimi të botuar të hënën.

Shtëpia botuese Simon & Schuster njoftoi botimin e librit “Shumë dhe kurrë nuk mjafton” më 14 korrik, në vend të 28 korrikut, siç ishte planifikuar.

Presidenti amerikan dhe familja e tij u përpoqën të ndalonin botimin e librit në gjykatë.

Botuesi shpjegoi se ai kishte lëvizur në një datë të hershme të botimit të librit për shkak të “kërkesës së lartë dhe interesit të jashtëzakonshëm”.

Chris Bastardi, një zëdhënës i Mary Trump, pyeti veten pse presidenti amerikan dhe familja e tij po përpiqeshin të parandalojnë botimin e librit.

“Përpjekja e presidentit për të heshtur një person privat është vetëm e fundit në një seri lëvizjesh problematike që kanë destabilizuar tashmë një komb të ndarë përpara një pandemie globale,” tha Bastardi.

Ky libër problematik për Tramp, pason atë të ish-Këshlltarit të tij të shkarkuar John Bolton, i cili rrëfen sipas tij, prapaskena të qasjeve dhe vendimmarjeve të presidentit për çështje të nxehta. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts