Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

BILANC/ Shokuese: për një plagosje hebreje, 34 palestinezë të vdekur, përfshirë tetë anëtarë të një familjeje

Ky lajm i publikuar nga gazeta izraelite Haaretz, tregon më saktë rezultatin e një përplasjeje dy-ditore midis ushtrisë izraelite dhe fraksionit palestinez të “xhihadit islamik”. Siç shihet, Haaretz raporton se një grua 70-vjeçare izraelite u plagos lehtë nga mbetje qelqi, pasi shtëpia e saj u godit nga një raketë e lëshuar nga Gaza.

Dhe më poshtë thuhet se mbi 20 palestinezët vdiqën në anën tjetër në të njëjtën kohë. Statistikat përfundimtare duken edhe më të frikshme: 34 palestinezë, përfshirë tetë anëtarë të familjes Abu Malhous, u vranë në bombardimin e tmerrshëm të Gazës.

Të martën, forcat izraelite vranë udhëheqësin e xhihadit islamik Bahaau Abu al-Attu dhe gruan e tij në shtëpinë e tyre në Gaza, pas së cilës raketa nga Rripi i Gazës u lëshuan në drejtim të Izraelit.

Në përgjigje të sulmeve nga territori palestinez, u reagua me një numër i madh sulmesh ajrore izraelite. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com