Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shpërndahen fotot: Ky është Air Albania Stadium, me “Qemal Stafën” brenda

Kryeministri Rama shpërndau foto të stadiumit të ri, të emërtuar tashmë si Air Albania Stadium, por që emrin tradicional, atë “Qemal Stafa” do e ketë gjithsesi, ashtu siç një pjesë të fasadës së vjetër.

“U kry! Ta gëzojnë brezat”, shkroi shefi i qeverisë në FB, duke shpërndarë dhe një album me fotot e stadiumit gati për inagurim, gjë që do të ndodhë pas dy ditësh ne takimin me Francën.

Pra, “Qemal Stafa”, do quhet tribuna VIP, ajo ballore do quhet “Panajot Pano”, i cili gëzon statusin e lojtarit më të mirë në historinë e futbollit shqiptar, ndërsa tribunat anësore do quhen “Fatmir Frashëri” e “Vasillaq Zëri”. /tesheshi.com/  

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com