Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shërohet gruaja e Trudeau: ja formula (sociale) e triumfit ndaj Corona-s

Sophie Gregoire Trudeau, gruaja e kryeministrit kanadez Justin Trudeau, është shëruar nga koronavirusi, gjë të cilën ajo e njoftoi vetë në Facebook.

“Ndihem shumë më mirë dhe mjeku im konfirmoi që kishte mbaruar,” shkroi ajo.

Sophie Gregoire Trudeau gjithashtu u bëri thirrje kanadezëve të qëndrojnë në shtëpitë e tyre për të parandaluar përhapjen e koronavirusëve dhe të lidhen duke përdorur teknologji në vend të kontaktit personal.

“Jam thellësisht i bindur që shkenca dhe dhembshuria do të na heqin nga kjo krizë. Do të thotë të dëgjosh dhe të ndjekësh udhëzimet shëndetësore dhe të qëndrosh në shtëpi për një kohë,” shkroi Gregoire Trudeau.

“Këto janë periudha të vështira. E di se nuk është e thjeshtë të jesh vetëm – ne jemi qenie shoqërore, edhe unë!”

Gregoire Trudeau ka qenë në izolim që nga një test në mes të marsit pasi një udhëtim në Londër tregoi se ishte infektuar me koronavirus.

Justin Trudeau njoftoi se do të punonte nga shtëpia në izolim, megjithëse nuk tregoi simptoma.

Më shumë se 5,000 raste të infeksionit koronavirus janë konfirmuar në Kanada, me më shumë se 60 vdekje, sipas Universitetit Johns Hopkins. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com