Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ruajuni kapsllëkut me këto këshilla për ushqimin

Kapsllëku herë pas here prek çdo një në tre persona, dhe më së shumti gratë. Marrja më e lartë e fibrave përmes frutave, perimeve, farave dhe arrave, si dhe pirja e më shumë e ujit, ndihmojnë për të zgjidhur këtë problem kalimtar.

Ndonjëherë problemi është ushqimi që hamë normalisht. E nëse doni ta shmangni një bezdi deri siklet e torturë siç është kapsllëku, kini parasysh këto këshilla:

Kujdes me ushqimin e shpejtë(fast fod-eve), i cili zakonisht është i pasur me yndyrë dhe i ulët me fibra.

Kujdes më të pjekurat dhe biskotat që janë gjithashtu të pakta në fibra dhe ujë, dhe me shumë yndyrë.

Kujdes me produktet e qumështit që janë provuar se shkaktojnë kapsllëk kronik tek fëmijët.

Kujdes me mishin – nëse dieta juaj është e pasur me mish dhe e varfër me ushqime bimore të pasura me fibra. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts