Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Qetësohet Shqipëria, trazohet Greqia: në Kretë, 7 tërmete në një orë e gjysmë

Tërmetet vazhdojnë të godasin Ballkanin më të gjerë.

Pas Shqipërisë, e cila u godit nga një tërmet me madhësi 6.4 me 26 nëntor, nga i cili 51 humbën jetën dhe më shumë se dy mijë u plagosën, tërmetet më të dobëta nuk janë ndalur deri më sot. Por ato kanë qenë larg, ndonëse brenda rajonit.

Një valë tërmetesh goditën zonën e Kretës në Greqi, ku toka u lëkund rregullisht të shtunën

Në një orë e 35 minuta, nga 2.55 e pasdites e deri në 4.30 po pasdite,, Kreta u godit nga shtatë tërmete.

Më e forta kishte një madhësi 4.5.

Thjesht duhet të familjarizohemi, deri në shuarjen totale. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts