Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Presioni amerikan, “përunjet” opozita: të hënën, gati ulemi për Zgjedhoren!

Pas presionit amerikan të një dite më parë për mbylljen e Reformës Zgjedhore, përfaqësues të opozitës në tryezë i kërkojnë mazhorancës që të takohen të hënën. Kjo lëvizje vjen pas përbetimit në emër të “Teatrit” se tryeza e reformës do bojkotohej, ç’ka solli reagimin e ashpër të ambasadorës Yuri Kim.

“Rifillimi i procesit më 11 maj është goditur vazhdimisht nga deklarata dhe veprime që kanë shkaktuar krizë politike e që, qartazi, kanë patur si qëllim shkatërrimin e këtij procesi jetik politik.

Por, pavarësisht këtyre veprimeve të qëllimshme, Opozita e Bashkuar nuk do të heqë dorë nga objektivi i saj për të përmbushur pa vonesë obligimin e saj para shqiptarëve për zgjedhje demokratike”, thuhet ndër të tjera në një letër me format e Oerd Bylykbashir dhe Petrit Vasilit, në adresë të Gjinkurit. /teshesh.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com