Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Plehrat”, Basha dyshon te SPAK-u “i ndërkombëtarëve”

Edhe pse SPAK ka mbrojtje dhe garanci amerikane, opozita dyshon në integritetin e saj, sicc në të gjithë Reformën në Drejtësi, prej kur ajo nisi.

Sipas saj, ka njëanmshëri në institucionit e saj, edhe pse SHBA e BE, si ndër investuesit kryesor të saj, heraherës i dalin në mbrojtje.

Më konkretisht, kryedemokrati Basha, pretendon se SPAK nuk po e heton atë që ai e quan aferë inceneratorësh.

“Ditë për ditë do të kërkoj që SPAK të bëjë detyrën. Zoti Kraja, është detyrimi juaj, zotërinj të SPAK jeni të mirëmbrojtur nga mafia dhe keni përkrahje atlantike.

Realizoni qëllimin numër 1 të SPAK: t’i ndëshkoni politikanët dhe jo t’i mbroni”, ishin deklarimet e radhës së njeriut që udhëheq opozitën.

Nga ana tjetër, kryeministri Rama iu përgjigj, sipas stilit të tij:

” Po Lulzim. ka qenë PD dhe e tërë politika e vjetër e mbledhur në formë malesh me plehra në mes të Tiranës, Elbasanit, Fierit e kudo, ku falë impianteve moderne që do të vazhdojmë të ndërtojmë, do mund të mblidhen njerëzit e të gjitha moshave për parqet e për aktivitete gjithëfarë”, shkruan Rama. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts