Përmbytjet, Rama: luftë ujit me Turqinë në krah

Pas takimit në rezidencën presidenciale në Stamboll me Presidentin Erdogan, kryeministri Rama edhe ka darkuar me kreun e shtetit turk, fakt që e ka bërë të ditur në rrjete sociale duke zbardhur dhe temat e trajtuara.

Tek këto të fundit është theksuar fakti se do jetë Turqia ajo do investojë për një program anti-përmbytje.    

“Darkë pune me Presidentin Erdogan për ecurinë e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve;projektet e nisura për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës dhe Air Albania;projektet e reja në turizëm dhe energji;si dhe mbështetjen e Turqisë për programin tonë të ri kundër përmbytjeve”, shkruan Rama. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts