Përballja me Serbinë, flamuj zviceranë në qytetin e Xherdan Shaqirit

Gjilani, vendi i lindjes së Xherdan Shaqirit, është i mbushur me flamuj zviceranë, në vigjilje të përballjes me Serbinë.

Ndeshja merr një karakter edhe nacionalist, pikërisht nga fakti se gati gjysma e ekipit helvet është me kosovarë.

Ndërkohë, Sputnik njofton flamuj zviceranë janë parë dhe jug të Mitrovicës. /tesheshi.com

 

auto pjese dak

Related posts