Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një fakt interesant që nuk e dini për iPhone 7

Disa nga ndryshimet që do të sjellë iPhone7 , kanë të bëjnë me përmirësimin e baterisë dhe performancës së përgjithshme të këtij aparati celular duke përshirë kamerën parësore dhe atë frontale si dhe një pamje të re të “background”-it.

Ajo që të gjithë e presin me padurim është fakti se iPhone7, do të jetë rezistent ndaj ujit duke bërë të mundur shkrepjen e fotove nën ujë.

Për të mbrojtur aparatin nga keqpërdorimi në ujë, iOS 10 bën të mundur ndezjen e ekranit në rastet kur aparati është në rrezik.

Sipas kompanisë Apple, “iPhone 7”, do të dalë më 12 shtator. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com