LG V40 do të trondisë tregun, së shpejti do lançohet me pesë kamera

LG mund të ketë një shans për të shkundur gjërat në muajt e ardhshëm nëse një raport i ri nga Android Police mund të besohet.

Sipas raportit, një burim i njohur me planet e LG thotë se pasuesi V30 i kompanisë do të shfaqë pesë kamera.

Siç mund ta prisni, dy kamera do të jenë në pjesën e përparme të telefonit, të cilat do të lejojnë përdoruesin të zhbllokojë telefonin përmes njohjes së fytyrës.

Mënyra se si është përshkruar te Android Police, e bën atë të tingëllojë si LG mund të zbatojë teknologjinë 3D, por nuk ka asgjë për të treguar në mënyrë specifike atë.

Sa i përket tre kamerave në anën e pasme të telefonit, burimi pohon se do të ketë një lente standarde të gjerë, “lentja e fundit e gjerë nga LG”, dhe një sensor i tretë që ende nuk është emëruar.

Por pesë sensorë të përshtatshëm në LG V40 do të ishte një pikë e qartë e shitjes.

Vetëm Huaëei P20 Pro ka arritur të shtrydhë tre sensorë kamerash në anën e pasme, por ka vetëm një sensor në pjesën e përparme.

Nëse LG dëshiron të vjedhë qendrën e vëmendjes, pesë kamera janë një mënyrë e thjeshtë për ta bërë këtë./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts