Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Lajm në mesnatë, bota e futbollit po zhurmon: Leo Messi po largohet nga Barcelona?

Lionel Messi ka pezulluar negociatat me Barcelonën për zgjatjen e kontratës, njoftoi stacioni i radios Cadena SER.

Ylli argjentinas mund të largohet nga klubi verën e ardhshme. Ai është lodhur duke parë kohën që kalon pa planifikuar me të vërtetë një projekt fitues ”, raporton radio më e dëgjuar në Spanjë.

Messi është i lidhur me Barçën deri më 30 qershor 2021.

Bisedimet për zgjatjen e kontratës shkuan mirë, por argjentinasi vendosi të ndalojë gjithçka pas ngjarjeve të fundit në klub. Me sa duket diçka e mirë tronditi themelet.

Ka një klimë të keqe në marrëdhëniet me trajnerin Setien dhe stafin e tij, dhe kjo mund të shihet në lojë në ndeshjet e fundit.

“Messi është i indinjuar nga situata në klub në të gjitha nivelet dhe, i ngopur, ai vendosi të pezullojë negociatat për zgjatjen e kontratës së tij, të luajë një sezon tjetër, për sa kohë që kontrata e tij e lidh atë me Barcelonën, dhe të largohet”, u njoftua në mesnatë në emisionin Larguero.

“Bisedimet për të zgjatur kontratën e Messit me Barcelonën kanë filluar shumë mirë me qëndrimet e dakorduara të të dy palëve, por ngjarjet e fundit dhe një përkeqësim radikal në Barcelona kanë bërë që Messi t’i pezullojë ato”, njoftoi radio, duke shtuar:

“Messi është i zemëruar që informacioni i rëndësishëm që duhet të mbetet sekret po rrjedh vazhdimisht nga klubi dhe se ai po thirret për të dhënë llogari për vendimet dhe ngjarjet me të cilat nuk ka asnjë lidhje”. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts