Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

KUJTESË/ Një dekadë në 10 foto: politikë, luftë, tragjedi

Agjensia Evropiane e Pressphoto (EPA) ka veçuar më shumë se 40 fotografi, për të cilat tha se shënuan dekadën e fundit.

Prej tyre, u veçuan dhjetë dish që kujtojnë ngjarje të rëndësishme në dekadën e dytë të shekullit XXI.

Këto përfshijnë:

Takimin e kancelarit gjerman Angela Merkel dhe ish-presidentit amerikan Barack Obama;

momentin kur Steve Jobs prezantoi iPad;

gjetja e sirianit 3-vjeçar Aylan Kurdi, i pajetë në bregdet;

protesta në sheshin Tahrir të Kajros gjatë Pranverës Arabe;

fundosja e Costa Concordia;

lufta ne Libi;

paraqitja e terroristit Anders Behring Breivik para një gjykate norvegjeze;

zjarri në Katedralen e Notre Dame në Paris;

vdekja e udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong-il dhe shembja e urës “Morati” në Xhenova. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts