Kotelja adoptohet nga familja e qenushëve, tani ajo mendon se është një husky

Kur ata e gjetën macen Rosie, ajo ishte vetëm një kotele e vogël në prag të ngordhjes. Familja që e shpëtoi u kujdes që kotelja të mund të shpëtonte dhe të niste një jetë normale, si të gjitha kafshët e tjera.

Megjithatë, macja e vogël nuk do të mund t’ia kishte dalë dot kurë nëse nuk do të ishin qentë e racës husky dhe në veçanti qeni Lilo, ai që do ta ndihmonte të rikuperohej dhe të merrte veten.

Që nga dita e parë që Lilo e trajtoi Rosien si një nga qenushat e saj të vogël, kotelja 3 javëshe u bë menjëherë pjesë e familjes dhe duket se tani ajo ka humbur në një farë mënyre identitetin e saj si mace e mendon se është një qen i adhurueshëm. Më poshtë gjeni disa foto të lezeçme të koteles së vogël dhe familjes së saj të re./tesheshi.com/

Related posts