Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kardinal Ernest Troshani, urim post-kirurgjikal për Kurban Bajram: na bashkon me të madhin Zot!

Kardinal Ernest Troshan Simoni ka uruar besimtarët muslimanë për Kurban Bajram, ditë pasi ka lënë spitalin pas një ndërhyrjeje kirurgjikale në Firence.

“Vëllezër dhe motra shqiptar, mysliman në Shqipëri, diasporë dhe kudo që të jeni. Me rastin e festës së Kurban Bajramit ju dëshiroj harmoni dhe lumturi.

Në këtë rast, është e natyrshme që ne t’i drejtohemi popullit mbarë mysliman, gëzuar me gjithë zemër dhe gjithë shpirt gëzuar festën e madhe të Kurban Bajramit që na bashkon me të madhin Zot”, thuhet ndër të tjera nga kleriku i lartë katolik. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts