Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ivica Daçiç, baksuz kundër Kosovës: pasi i shpëton sulmit me bomba, i prishet dhe aeroplani

Në momentin kur Somalia u godit nga një sulm me bomba, ministri i jashtëm serb Ivica Daçiç ishte duke biseduar me presidentin e Somalisë, i cili kërceu nga frika kur e dëgjoi shpërthimin.

Ministri i jashtëm i cili ka marrë në dorë misionin për të çnjohur shtetësinë e Kosovës, për pak i shpëtoi bombave që lanë 9 viktima, në mesin e tyre edhe një figurë të lartë ushtarake.

Por ky nuk është i vetmi rast i “baksuzllëkut” të Daçiç-it.

Ai u detyra të ulet në Athinë si pasojë e një problemi në avionin ku po udhëtonte. Me sa duket, misioni i tij jo korrekt  duket po merr vazhdimisht “sinjale” për dëmet që kjo diplomaci po ia sjellë vetes.

Daçiç shpalli se misioni i tij është të bllokojë çdo njohje të Kosovës. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts