Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Gino Paoli nën hetim, fshehu 2 milionë euro

Atë e mbajnë mend përgjithësisht brezi i viteve 60, por është i njohur edhe tek 40 vjeçarët për këngën e njohur “Sapore di mare”. Bëhet fjalë për Gino Paolin këngëtarin Italian të hiteve të plazhit që ka fshehur jo pak por 2 milionë euro pa deklaruar në tatime dhe për këtë është nën hetime nga autoritetet italiane të drejtësisë.

Paoli akuzohet për evasion fiscal që ka transferuar 2 milionë euro në Zvicër. Edhe në këto orë në banesën e këngëtarit policia po kontrollin nëse ka ndonjë provë që të verifikojë dyshimet.

Nën hetim është edhe bashkëshortja e këngëtarit Paola Penzo, si dhe një biznesmen që bën tregtimin e muzikës së Paolit.(tesheshi.com)

auto pjese dak

Related posts