Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Faleminderit që na zbukuruat fëmijërinë! Tom dhe Jerry mbushin 80 vjet, ja kush i krijoi (video)

Kur përmenden Tom dhe Jerry, sigurisht që ekziston një nostalgji për çdokënd për kohën e fëmijërisë e jo vetëm. Kjo pasi dhe të rriturit ndodh të molepsen me këtë produkt ikonik të botës së Carton-it.

Sot ata po festojnë ditëlindjen e 80-të.

Kjo çift i dashur u krijua nga William Hanna dhe Joseph Barber më 10 shkurt 1940.

Tom dhe Jerry na kanë mësuar shumë për jetën: dashurinë, xhelozinë, armiqësinë e miqësinë, e ç’nuk mos…

Janë gjithsej 164 episode me to si personazhe.

Në të gjithë kohën e tyre, ata kanë fituar shtatë çmime Academy për animacion. E me kalimin e kohës, janë bërë vizatimorët më të vlerësuar të kohës, duke kapërcyer Looney Tunes. /tesheshi.com/

https://youtu.be/eZYWMSsb7s8

auto pjese dak

Related posts